• BIST 1.391,740
  • Altın 497,08
  • Dolar 8,8130
  • Euro 10,3050
  • İstanbul 21 °C
  • Ankara 25 °C
  • Trabzon 20 °C
  • Antalya 28 °C
  • İzmir 28 °C

Kuarktekink Mühendislik Hizmetleri

Kuarktekink Mühendislik Hizmetleri
Kuarktekink Mühendislik Hizmetleri

 

Kuarkteknik mühendislik hizmetleri, endüstriyel sistemler ve bina özelinde tasarlanan pompaj sistemleri, hidrofor sistemleri, ısıtma-soğutma sistemlerine yönelik tasarlanan aksesuar ve ekipmanların üst düzey teknik destek ile enerji tasarrufu ve verimlilik artışı için alınan hizmetler bütündür.

Efektif çalışma anlayışına sahip olan işletmeleri ortaya koymak amacıyla çeşitli alan ve konularda destek veren Kuarktenik mühendislik hizmetleri, gerekli bilgi, donanım ve yetkiliğe sahip olan ekip üyelerince üst düzey verimlilik ve maksimum elde etmek amacıyla alınan hizmetlerdir.

Verimliliği arttırmak, kâr getirisi ile doğru orantılıdır. Otomasyon özelliğiyle öne çıkan Kuarktenik mühendislik hizmetleri, daha efektif bir çalışma düzeniyle maksimum verim oranını yakalayabilmekte ve işletmenin kâr oranını da doğru orantılı olarak arttırabilmektedir.

Her geçen gün değişen ve gelişen teknoloji, insan hayatına çeşitli katkılar sunmaktadır. İşletmelerin daha efektif ve daha kar getiren çalışma şekillerine sahip olması adına da büyük oranda teknolojinin sunduğu büyük imkânlardan yararlanılmaktadır.

Teknolojinin her geçen gün daha büyük bir ivmeyle gelişmesi sonucunda iş sistemleri, endüstri sistemleri ve mühendislik hizmetleri de çeşitli gelişmelere uğramaktadır. Daha efektif bir çalışma sistemine sahip olmak adına geliştirilen ve kullanılan bu sistemler, kısa, orta ve uzun vadeli iş planlarının her birinin tam ortasında bulunmaktadır.

Bina Pompaj Sistemleri

Pompaj sistemleri, çeşitli alanlarda kullanılan ve çoğu zaman hayati bir öneme sahip olan sistemlerdir. Gemilerde, inşaatlarda, fabrikalarda ve binalarda kullanılan pompaj sistemleri, Kuarkteknik mühendislik hizmetleri arasında da yer almaktadır.

Yüksek binalarda pompaj sistemi kullanımı son derece kritik bir öneme sahiptir. Su ihtiyacının karşılanması, belirli alanlara su iletilmesi için kullanılan bina pompaj sistemleri, yüksek katlarda dahi olsa büyük bir hız ve kolaylıkla suyun taşınabilmesi adına kullanılmaktadır.

Pompa ve Pompa Sistemleri ile ilgili ürünlerimizi görmek isterseniz: http://www.kuarkteknik.com/urunler.php

Pompaj Depolamalı Hidroelektrik Sistemler

Suyu bir döngü ile sürekli olarak elektrik üretiminde kullanan elektrik santrallerine, pompaj depolamalı hidroelektrik santrali adı verilmektedir. Bu sistem büyük bir enerji tasarrufu sağlamak adına, elektrik üretmede kullanılan suyu tekrar tekrar kullanarak bir döngü şeklide elektrik üretmektedir. Bu denli enerji tasarrufu sağlayarak enerji üretene pompaj depolamalı hidroelektrik sistemler, Kuarkteknik mühendislik sistemleri arasında da yer almaktadır.

Pompaj depolamalı hidroelektrik sistemlerin birden fazla çalışma şekli bulunmaktadır. Elektrik fiyatının yüksek bir seviyede olduğu zamanlarda sahip olduğu türbin moduyla çalışmakta ve kullanılan su biriktirilerek tekrardan kullanılmaktadır.

Endüstriyel Isıtma Sistemleri

Endüstriyel üretimlerin yapıldığı alanlarda, sıcaklığın önemi oldukça hayati bir konumdadır. İdeal seviyenin üstünde veya altında bulunan sıcaklık seviyesi, endüstriyel ürünlerin üretildiği merkezin olumsuz etkilenerek, henüz üretim aşamasında olan mamullerin kalitesiz veya belirli bir standart dışında olmasına sebep olmaktadır.

Endüstriyel ısıtma sistemleri, enerji tasarrufu sağlamak amacında olan işletmelerin kesinlikle sahip olması gelen sistemler arasında yer almaktadır. Maksimum verim sağlamak amacıyla büyük bir yoğunlukla çalışan endüstriyel üretim merkezlerinin ideal bir düzeydeki sıcaklığa sahip olması gerekmektedir.  Bu bağlamda endüstriyel ısıtma sistemleri kullanılarak verimlilik seviyesi korunup arttırılabilirken aynı zamanda da enerji tüketimi de minimalize edilerek kâra yansıtılmaktadır.

Su Arıtma ve Yumuşatma Sistemleri

Su artıma ve yumuşakta sistemleri, kullanımına ihtiyaç duyulan suyun, kireç sebebiyle oluşan sertliğinden temizlenip arıtılmasında ve sertliğin, yani kirecin, oluşmasına sebep olan, su içerisindeki magnezyum ve kalsiyum iyonlarının, sodyum iyonlarıyla yer değiştirmesi ile yumuşatılmasını sağlayan sistemlerdir.

Su artıma ve yumuşatma sistemleri, endüstriyel üretim merkezleri için büyük bir öneme sahiptir. Uzun veya kısa vadede oluşabilecek su sertliğinden kaynaklanabilecek problemlerin önüne geçilmesi sağlayacaktır. Kuarkteknik mühendislik hizmetleri arasında da yer alan su arıtma ve yumuşatma sistemleri endüstriyel üretim merkezleri için büyük bir öneme sahiptir.

Bu haber toplam 85 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Teknodart | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 535 5555555