• BIST 5.554,00
 • Altın 1472.285
 • Dolar 23.3181
 • Euro 25.3326
 • İstanbul 22 °C
 • Ankara 25 °C
 • Trabzon 21 °C
 • Antalya 25 °C
 • İzmir 25 °C

Mercedes-Benz 2018 Detroit Otomobil Fuarı’nda

Mercedes-Benz 2018 Detroit Otomobil Fuarı’nda
Bu yıl 30’uncusu düzenlenen NAIAS - Detroit Otomobil Fuarı’nda Mercedes-Benz, görkemli standında yıllara meydan okuyan ikonik modeli G-Serisi’nin yenilenen versiyonu dâhil 20’den fazla otomobil modelini ziyaretçiler ile buluşturuyor.

Dev standında 28 Ocak 2018 tarihine kadar ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek olan Mercedes-Benz; yenilenen G-Serisi, Mercedes-AMG CLS 53, Mercedes-AMG E 53 Coupé ve Cabriolet modellerinin dünya lansmanlarını gerçekleştiriyor. Tüm bu modellerin yanı sıra marka, Detroit Fuarı’na özel olarak hazırladığı konsept otomobil Concept EQA ile geleceğin trendlerini belirlemeye devam ediyor.

·         Yeni Mercedes-Benz G-Serisi, ister arazi koşulları isterse de asfalt yollar olsun, her türlü kullanım şartı altında yüksek performans, etkileyici sürüş deneyimi ve üstün güvenlik seviyesi sunuyor.

·         Yeni yürüyen aksam, DYNAMIC SELECT sürüş programı, G-Modu ve üç adet yüzde 100 kilitli diferansiyel her türlü zeminde sürüş konforunun yanı sıra sürüş dinamiklerini de en üst seviyeye taşıyor.

Mercedes-Benz, zamana meydan okuyan ikonik modeli G-Serisi’ni 14-28 Ocak tarihleri arasında düzenlenen NAIAS (North American International Auto Show) – Detroit Otomobil Fuarı’ndan bir gün önce düzenlediği özel bir davet ile dünya basınına tanıttı. Yenilenen Mercedes-Benz G-Serisi, LED teknolojisine sahip ön farlar, gelişmiş sürüş yardım sistemleri, yeni renk seçeneklerine sahip deri döşemeler ile kaliteli iç mekân ve yeni yürüyen aksam olmak üzere oldukça kapsamlı bir donanım sunuyor.

Dünyanın en yetenekli off-road aracı olarak nitelendirilen ve 1977 yılında Almanya-Avusturya ortak girişimi neticesinde üretilen ikonik G-Serisi’nin dünya lansmanı açılış konuşmasını yapan Daimler AG Yönetim Kurulu Başkanı ve Mercedes-Benz Otomobil Grubu Başkanı Dr. Dieter Zetsche, efsanevi aracın tarihi ve yeniliklerine değindikten sonra başka güçlü bir Avusturyalıyı sahneye davet etti. G-Serisi dünya lansmanında marka sözcüsü olan Arnold Schwarzenegger, davetlilerle buluşarak iki Avusturyalının güçlerine göndermelerde bulundu. Etkinlikte ayrıca Daimler AG Yönetimin Kurulu Üyesi – Mercedes-Benz Otomobilleri Pazarlama ve Satış Grubu Başkanı Britta Seeger ve Daimler AG Yönetim Kurulu Üyesi – Grup Araştırma & Mercedes-Benz Otomobilleri Geliştirme Başkanı Ola Källenius davetli basın mensuplarını ağırladı.

G-Serisi’ne modern yorum

Mercedes-Benz’in lüks aracı G-Serisi oldukça uzun zamandır bir tasarım ikonu olarak kabul ediliyor. 1979 yılından bu yana dış tasarım anlamında neredeyse hiçbir değişikliğe uğramayan G-Serisi, yenilenen versiyonunda da ikonik tasarım unsurlarını kaybetmeden özgün ve karakteristik görünümüne devam ediyor. Karakteristik kapı kolu ve kapıların kapanma sesi, sağlam ve dayanıklı dış koruma kaplamaları, bagaj kapağına dışardan sabitlenen stepne ve göze çarpan ön sinyal lambaları gibi bütün karakteristik unsurlar yeni G-Serisi’nde de kullanılmaya devam ediliyor.

G-Serisi’nin daha da geliştirilen tasarımı markanın yalınlık felsefesini devam ettirirken aynı zamanda özüne de sadık kalıyor. Dışarıdan sabitlenen kapı menteşeleri ve üstten oturtulan motor kaputu yeni nesilde de aynen korunuyor. Yıllar boyunca teknik açıdan gelişimi sürekli olarak devam eden, ancak görünüm olarak neredeyse hiç değişmeyen off-road ikonu en güncel haliyle teknik açıdan olduğu kadar görünüm açısından da tamamen yeni bir dönemin başlangıcını gözler önüne seriyor. 53 mm daha uzun ve 121 mm daha geniş gövdesiyle yeni G-Serisi yollarda olduğu gibi arazide de daha heybetli bir görünüm sergiliyor.

Her bir yolcuya daha fazla yaşama alanı

Yeni G-Serisi’nin artan boyutlarından sadece sürücü ve ön yolcu değil arka koltuk sırasındaki yolcular da yararlanıyor.

 

Teknik özellikler:

Bölge

Değişim

Ön koltuklar için diz mesafesi

+ 38 mm

Arka koltuklar için diz mesafesi

+ 150 mm

Ön koltuklar için omuz genişliği

+ 38 mm

Arka koltuklar için omuz genişliği

+ 27 mm

Ön koltuklar için dirsek mesafesi

+ 68 mm

Arka koltuklar için dirsek mesafesi

+ 56 mm

 

Arka koltuklar yüzde 60, 40 veya 100 olarak katlanabiliyor. G-Serisi’nde sunulan standart koltuklar bile birçok konfor fonksiyonuyla donatılırken ergonomik formları ile güçlü bel ve baldır destekleriyle rahatlık ve konfor sunuyor. Ayrıca sürücü koltuğu hafıza fonksiyonu, ısıtmalı ön koltukların yanı sıra ısıtmalı arka koltukların da sunulması ve konforlu ön koltuk gibi isteğe bağlı özellikler de sunuluyor.

Üstün arazi yetenekleriyle efsane kendini de aşıyor

Yeni G-Serisi sahip olduğu donanımlar ve 270 mm ön aks yerden yüksekliği ile en zorlu arazi koşullarında bile üstün bir performans ve sürüş keyfi sunuyor. Yenilenen G-Serisi’ne ait rakamlar:

·         Zemine bağlı olarak yüzde 100’e varan tırmanma yeteneği

·         Akslar arası yerden yükseklik 24,1 cm (6 milimetre artırıldı)

·         10 cm mertebesinde artışla 70 cm su ve çamur geçiş derinliği

·         35° yanal eğimde sürüş kabiliyeti, artı 7°

·         30° yaklaşma, 31° uzaklaşma açısı, artı 1°

·         26° tepe aşma açısı, artı 1°

 

Yeni “G-Mode” olmayan yolları açıyor

Yeni “G-Mode” üstün arazi sürüş özellikleri sunma noktasında önemli bir rol üstleniyor. DYNAMIC SELECT üzerinden seçilmiş olan sürüş karakterinden bağımsız olarak üç diferansiyel kilidinden birinin devreye girmesi veya arazi takviyesi LOW RANGE’in devreye alınmasıyla birlikte yeni G-Serisi “G-Mode”a geçiş yapıyor. Söz konusu off-road modu süspansiyonun sertliği ayarlanabilir amortisörlerini, direksiyonu ve gaz pedalının tepkime hassasiyetini ayarlıyor, gereksiz vites değişimini önlüyor ve böylece en zorlu arazi koşulunda bile kontrollü ve yüksek performanslı bir sürüş sunuyor. Sistemin aktif olmasıyla gösterge panelinde bir “G” ikonu belirliyor. “G” her türlü zemini aşıyor, sürücü en dik sürüş pozisyonlarında dahi santimetre hassasiyetle manevra yapabiliyor ve geri bildirimi yüksek direksiyon sistemi sayesinde lastiklerin zemine tutunma koşulunu algılayabiliyor.

 

Performans ve tasarımın mükemmel birleşimi: CLS, E-Serisi Coupé ve Cabriolet’nin yeni Mercedes-AMG 53 modelleri

Mercedes-AMG, ürün portföyünü üç yeni modelle genişletiyor ve aynı zamanda CLS, E-Serisi Coupé ve Cabriolet ile yeni bir motor sınıfı olan AMG 53 modellerini tanıtıyor. (Karma koşullarda yakıt tüketimi: 8,5-8,4 lt / 100 km, karma koşullarda CO2 salınımı: 204-200 gr / km) Yeni modeller, yüksek performansı sportif tasarım ve yüksek verimle birleştiriyorlar. Yeni elektrik destekli 3.0 litre hacimli motorda turbo besleme ve ek bir elektrikli kompresör aracılığıyla çift aşırı besleme bulunuyor. Sıralı 6 silindirli motor 320 kW (435 BG) üretiyor ve 520 Nm'lik maksimum tork sunuyor. EQ Boost entegre marş motoru, anlık ek güç ihtiyaçlarında 16 kW’lık (22 BG) maksimum güç ve 250 Nm’lik tork sağlıyor ve ayrıca araçtaki 48 V’luk elektrik sistemini besliyor.

Diğer teknik özellikler arasında AMG SPEEDSHIFT TCT 9G dokuz ileri oranlı spor şanzıman ve tamamen değişken dört tekerlekten çekiş sistemi AMG Performance 4MATIC+ yer alıyor. Çift kanatlı ön ızgara, AMG'ye özgü marşpiyeler, difüzör eklenmiş arka tasarım ve parlak krom yuvarlak egzoz çıkışları yeni üç AMG 53 modelinde ortak olarak bulunuyor.

 

 

 

Mercedes-AMG CLS 53 4MATIC+ ve Mercedes-AMG E 53 4MATIC+ Coupé Teknik Özellikleri

 

Mercedes-AMG CLS 53 4MATIC+

Mercedes-AMG E 53 4MATIC+

Coupé

Motor

3,0 litre hacminde sıralı altı silindirli, turbo beslemelemeli ve elektrikli aşırı beslemeli motor

3,0 litre hacminde sıralı altı silindirli, turbo beslemelemeli ve elektrikli aşırı beslemeli motorsor

Silindir hacmi

2.999 cc

2.999 cc

Maksimum güç

320 kW (435 BG), 6.100 devir/dk

320 kW (435 BG), 6.100 devir/dk

EQ Boost elektrik desteği ek gücü

16 kW (22 BG)

16 kW (22 BG)

Maksimum tork (Nm)

520, 1.800-5.800

520, 1.800-5.800

EQ Boost elektrik desteği ek torku

250 Nm

250 Nm

Çekiş  Sistemi

AMG Performance 4MATIC+ tamamen değişken tork dağılımına sahip dört tekerlekten çekiş sistemi

AMG Performance 4MATIC+ tamamen değişken tork dağılımına sahip dört tekerlekten çekiş sistemi

Şanzıman

AMG SPEEDSHIFT TCT 9G

AMG SPEEDSHIFT TCT 9G

Karma koşullarda yakıt tüketimi

 

8,4

 

8,4

Karma koşullarda CO2

200 gr/km

200 gr/km

Ağırlık

1905* kg/1980** kg

1895* kg/1970** kg

Hızlanma 0-100 km/sa (sn)

4,5 

4,4

Maksimum hız (km/sa)

250

250

 

*DIN normuna göre sürücü hariç boş ağırlık; **EC normuna göre sürücü (75 kg) dâhil boş ağırlık; ***Elektronik olarak sınırlandırılmış, AMG sürücü paketi ile sınır 270 km/sa’e yükseltilebilir.

 

Mercedes-AMG E 53 4MATIC+ Cabriolet Teknik Özellikleri

 

Mercedes-AMG E 53 4MATIC+

Cabriolet

Motor

3,0 litre hacminde sıralı altı silindirli, turbo beslemelemeli ve elektrikli aşırı beslemeli motor

Silindir hacmi

2.999 cc

Maksimum güç

320 kW (435 BG) at 6100 devir/dk

EQ Boost elektrik desteği ek gücü

16 kW (22 BG)

Maksimum tork (Nm)

520, 1.800-5.800 

EQ Boost elektrik desteği ek torku

250 Nm

 

Sürüş Sistemi

AMG Performance 4MATIC+ tamamen değişken tork dağılımına sahip dört tekerlekten çekiş sistemi

 

 

Şanzıman

AMG SPEEDSHIFT TCT 9G

 

 

Karma koşullarda yakıt tüketimi

 

8,5

 

 

Karma koşullarda CO2

201 gr/km

 

 

Ağırlık

1.980* kg/2.055** kg

 

 

Hızlanma 0-100 km/sa (sn)

4,5 

 

 

Maksimum hız (km/sa)

250 km/sa

 

 

*DIN normuna göre sürücü hariç boş ağırlık; **EC normuna göre sürücü (75 kg) dâhil boş ağırlık; ***Elektronik olarak sınırlandırılmış, AMG sürücü paketi ile sınır 270 km/sa’e yükseltilebilir.

 

Bu haber toplam 731 defa okunmuştur
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • MEİGDER’den Başkan Sarı’ya hayırlı olsun ziyareti06 Haziran 2023 Salı 19:14
 •  İlk Türk Gemisi Muavenet World of Warships’e Ekleniyor06 Haziran 2023 Salı 15:21
 • Babalar Günü ne zaman05 Haziran 2023 Pazartesi 17:02
 • 5 Haziran 2023 akaryakıt fiyatları05 Haziran 2023 Pazartesi 16:58
 • Genç İş Adamı Cuma Aslanbey Kimdir ?04 Haziran 2023 Pazar 22:28
 • Isparta Ambar03 Haziran 2023 Cumartesi 11:43
 • AB'den vize sorunu02 Haziran 2023 Cuma 16:40
 • Hak sahipliği başvurusu nedir02 Haziran 2023 Cuma 16:38
 • MEİGDER’den Başkonsolos Mendeli’ye ziyaret02 Haziran 2023 Cuma 14:55
 • Sonbahar Gayrimenkul’den inanılmaz fırsatlar!01 Haziran 2023 Perşembe 14:05
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Teknodart | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 532 06114 52