• BIST 107.371
  • Altın 142,824
  • Dolar 3,5412
  • Euro 4,1229
  • İstanbul 30 °C
  • Ankara 25 °C
  • Trabzon 26 °C
  • Antalya 37 °C
  • İzmir 31 °C

TED Rönesans Koleji Öğrencileri BTEC Programı ile Geleceğin Mesleklerine Hazırlıyor

TED Rönesans Koleji Öğrencileri BTEC Programı ile Geleceğin Mesleklerine Hazırlıyor
Öğrencilerini 21. yüzyılın becerileriyle donanmış bireyler olarak yetiştirmeyi hedefleyen TED Rönesans Koleji, verdiği eğitimi uluslararası geçerlilikte programlarla destekliyor. Bu kapsamda öğrencilerine ileride sahip olmayı düşündükleri mesleklerin ye

Gelişen teknoloji ve değişen dünyada klasik gelecek hedeflerinin ve kariyer planlarının geçerliliğini yitirdiği bu dönemde TED Rönesans Koleji, öğrencilerinin ister yurtiçi ister yurtdışında yükseköğretime girişte, gerekli olan becerilerini ilerleterek, onlara hayallerindeki mesleklere ilişkin yeterlikleri kazandırmayı hedefliyor. Bu doğrultuda Avrupa, ABD, Asya ve Avusturalya’daki üniversitelerle dünya çapındaki firmalar tarafından kabul gören İşletme ve Teknolojik Eğitim Kurulu Yeterlik Programını (BTEC) uygulayan TED Rönesans Koleji, öğrencilerinin mesleklerini belirlerken bir adım daha öne çıkaracak yeteneklerini geliştirerek, geleceğe hazırlanmalarına destek oluyor. BTEC programı akademik ve mesleki eğitimi birbirinin yerine değil, birbirini tamamlayan bir içerikle uygulanıyor.

 

Akademik eğitimi tamamlıyor

Mevcut eğitim sisteminde uygulama odaklı, pratik ve modern içeriğiyle 110 ülkede uygulanan, 198 üniversitede geçerliliği olan, dünya çapında 4 milyon öğrencinin dahil olduğu BTEC Programı TED Rönesans Koleji’nde akademik eğitimi tamamlayan mesleki bir eğitim olarak sunuluyor. BTEC’le öğrenciler 25 sektörden 700’den fazla meslek alanına ilişkin 1500 farklı programdan faydalanabiliyor. Diploma alabilmek için yurt dışındaki merkez tarafından denetlenen öğrencilerin, mezun olduktan sonra iş bulma şansı diğer mezunlara oranla daha yüksek.

 

Yurt içi ve yurtdışı üniversite eğitiminde bir adım önde

Mezunlarının dünya çapındaki firmalar tarafından kabul gördüğü BTEC Programı, öğrencilere mesleki diplomanın yanı sıra; özgüven, bilinçli meslek seçimi, objektif öz değerlendirme, sosyal ve düşünme gibi becerilerini geliştirmelerine olanak tanıyor.

Öğrencilerinin farklı ihtiyaçlarına yönelik, yöntem ve tekniklerle zenginleştirilmiş öğrenme süreçleri tasarlayan TED Rönesans Koleji’nin sunduğu ve sadece TED Okullarında olan BTEC programlarından mezun olan öğrenciler, diplomalarıyla yurtiçindeki üniversitelerin yanı sıra Yale, Middlesex, Colorado State, Oxford gibi saygın üniversitelerde yükseköğretimlerine devam edebiliyorlar. BTECprogramları Türk Eğitim Derneği Okulları’nda Pearson ile imzalanan protokol çerçevesinde uygulanıyor.

 

Kayıtlar devam ediyor

TED Rönesans Koleji, okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise hazırlık ve 9. sınıf seviyelerinde eğitim verecek olup, 2017-2018 eğitim-öğretim yılının kayıtlarını almaya başladı.

 

 

 

TED Rönesans Koleji Hakkında:

 

Rönesans Holding ve Rönesans Eğitim Vakfı tarafından Türk Eğitim Derneği işbirliğiyle kurulan TED Rönesans Koleji, 2014-2015 eğitim öğretim yılında İstanbul Küçükyalı’da faaliyete geçti. Rönesans Eğitim Vakfı iştiraki olan okul kar amacı gütmüyor ve kaynaklarını, öğrencilerini çok yönlü birer dünya vatandaşı olarak yetiştirme misyonu doğrultusunda kullanıyor.

TED Rönesans Koleji, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeylerinde, deneyimli Türk ve yabancı öğretmenleriyle eğitim veriyor. Kolejde; İngilizce birinci yabancı dil, İspanyolca, Almanca, Fransızca ve Rusça ise ikinci yabancı dil olarak öğretiliyor.

Uluslararası Standartlarda Eğitim

Öğrencilerini sosyal sorumluluk duygusu yüksek, özgüven sahibi, donanımlı ve geleceğin lider vatandaşları olarak yetiştirme amacıyla yola çıkan TED Rönesans Koleji, dünyanın saygın kurumları ile işbirliği içerisinde özel akademik programlara eğitim müfredatında yer veriyor.

Kolej, Kasım 2014 itibariyle "Cambridge Eğitim Programlarını Uygulama ve Değerlendirme" yetkisine sahip uluslararası okul olma statüsü kazandı. Yabancı dil eğitiminde dünyaca kabul gören bu sertifika kapsamında, eğitime öğrenciden değil öğretmenden başlanıyor. Eğitim alan öğretmenler de, öğrencilere farklı düşünme, üretici gelişim, düşünebilme yetisi, analiz becerisi, üretme, sentezleme amaçlarını da içeren eğitimler veriyor.

İngilizce dil eğitiminde Avrupa Ortak Diller Çerçeve Programı esas alınarak hazırlanmış ve TED okullarında uygulanmakta olan K12 bütünlüğündeki TED’e özgün İngilizce müfredatı uygulanıyor. Kolej, dünya çapında en çok tanınan sertifikalardan biri olan “Cambridge Uluslararası Genel Ortaöğretim Eğitimi Sertifikası’nı (IGCSE) da alarak öğrencilerine, dünyanın her yerinde yükseköğrenim kurumlarına girişte güvenilir bir kaynak sunuyor.

Aynı zamanda yurtdışındaki üniversitelerde okumak isteyen öğrencilere üniversite kabulünde avantaj sağlayan Advanced Placement (AP) Programı, hayallerindeki mesleklere ilişkin yeterlikleri kazandırmaya hizmet eden BTEC (Business and Technology Education Council) Programı ve çift diploma imkanı sunan TED-Kanada Milli Eğitim Bakanlığı Öğrenci Değişim Programı ile anasınıfından itibaren öğrencilerinin geleceklerini şekillendiriyor.

LEED Altın Sertifikalı İlk Özel Okul

Amerikan Yeşil Bina Konseyi (USGBC) tarafından geliştirilen ve dünyanın en önemli gönüllü sertifikalarından biri olan LEED Altın Sertifika’yı almaya hak kazanan ilk kolej olan TED Rönesans binası, tamamen çevreci bir yaklaşımla tasarlandı. Kolej; toplam 20.000 metrekarelik alanda 1.200 öğrenciye eğitim verme kapasiteli. Okul; kapalı spor salonu, çok amaçlı salon, sanat atölyeleri, hobi ve etkinlik alanlarını içeriyor. Yaklaşık 8.000 metrekarelik açık alanda ise 3 basketbol sahası, etkinlik alanı, oyun terası ve bahçeler bulunuyor.

Bu haber toplam 536 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Teknodart | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : +90 535 5555555